Co oferuje streaming video?

Konferencje, firmowe lub międzynarodowe spotkania często są rejestrowane, a nagrania służą zarówno organizatorom, jak i uczestnikom. Grono zaangażowanych bezpośrednio osób to jednak nie jedyni potencjalni odbiorcy tego rodzaju retransmisji. Nowoczesna technologia może zapewnić o wiele większy zasięg wydarzenia dzięki udostępnieniu on-line bieżącej relacji z konferencji czy spotkania. Grono uczestników poszerzy się o użytkowników sieci, dla których przeszkodą nie będzie już odległość czy czas. Rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu młodym ludziom, otwartym i ciekawym nowych technologii.

 

Jak wykorzystać streaming video

Informacja o wydarzeniu nie musi już mieć wyłącznie lokalnego charakteru – możemy rozesłać ją również do osób, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu osobiście. Znacznie zwiększa to liczbę potencjalnych odbiorców i wpłynie na budowanie rozpoznawalności marki. Przełoży się to z pewnością na przyszłe zainteresowanie kolejnymi organizowanymi eventami, które mogą zyskać nowych uczestników – zarówno tych, biorących osobisty udział, jak również pozostających przed ekranami komputerów.

 

Rozwiązania techniczne i możliwości jakie oferują

Aby zorganizować internetową transmisję bez wątpienia niezbędna będzie profesjonalna pomoc. Aby zrealizować standardową transmisję potrzebne są jedna lub dwie kamery, zapewnienie dobrej jakości odbioru – najlepiej w technologii Full HD oraz archiwizacja materiału. Jest to jednak tylko część możliwości, jakie wiążą się z wykorzystaniem technologii streaming video.

Planując dalsze zwiększanie możliwego grona odbiorców możemy zaplanować transmisję w kilku wersjach językowych i dać odbiorcom możliwość wyboru, tak by uczestniczenie w wydarzeniu było dla nich jak najbardziej atrakcyjne. Podobną rolę spełnia poszerzenie możliwości odbioru relacji z wydarzenia – dzięki transmisji na urządzenia mobilne czy transmisji na Facebook bierne uczestniczenie w spotkaniu lub konferencji staje się dużo łatwiejsze. Czynnikiem ograniczającym nie jest już nawet brak dostępu do komputera w danej chwili, a urządzenia mobilne z dostępem do sieci stały się obecnie codziennością.

Zarejestrowany dzięki streaming video materiał może już po konferencji czy szkoleniu zostać poddany obróbce - podziałowi na części lub oddzieleniu poszczególnych wystąpień, uzupełnieniu wypowiedzi o tytuły czy ilustrujące plansze. Mogą być one wykorzystywane na stronie internetowej lub stać się częścią późniejszych prezentacji. Kolejna możliwość to video hosting zarejestrowanych materiałów.