Szablon WordPress dla zespołu

Na początek standardowe stwierdzenie… Posiadanie strony internetowej dla swojej działalności jest obecnie niezbędne. Z tym trudno się nie zgodzić 🙂
Nie inaczej jest w przypadku zespołu muzycznego. Nawet powiedziałbym, że jest to bardzo niezbędne, bo w przypadku niektórych działalności, wystarczy na przykład profil na Google Plus, czy strona na Facebook. Natomiast w przypadku zespołu muzycznego jest wiele unikalnych elementów, które można pokazać najlepiej właśnie na własnej stronie internetowe.

W tym wpisie zebrałem funkcjonalne i przejrzyste szablony, które powinny bardzo dobrze przedstawić działalność zespołu muzycznego. Oczywiście każdy wybrany szablon jest responsywny (czyli dostosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych).

Przejrzałem sporo szablonów dla zespołów i powiem szczerze, że było łatwo znaleźć szablony, które warto Wam pokazać. Bardzo dużo jest szablonów naszpikowanych jakimiś bajerami, grafikami, sliderami, które bardzo utrudniają odnalezienie najistotniejszych informacji. Moim zdaniem strona internetowa ma informować użytkownika, a nie szokować (oczywiście strona tego typu).

Poniżej tylko i wyłącznie moje propozycje szablonów. Nie są one szczegółowo opisane, gdyż uważam, że to bez sensu. Każdy z Was powinien sam sprawdzić jego szczegółowy opis (podaję link) oraz przejrzeć dokładnie wersję DEMO.

1. Decibel – Professional Music WordPress Theme (szczegółowy opis)

Prezentowany poniżej szablon Decibel na pierwszy rzut oka nie wydaje się prosty i przejrzysty. Natomiast musicie zdawać sobie sprawę z tego, że na wersji demo każdy szablon będzie dość przeładowany, gdyż jego właściciel w ten sposób chce pokazać wszystkie jego możliwości.

szablon wordpress dla zespolu muzycznego

Wersja DEMO

2. Tuned Balloon – Music WordPress Theme (szczegółowy opis)

Prosty i przejrzysty szablon. Nie wszystkim przypadnie do gustu, ale warto się zastanowić.

szablon wordpress dla zespolu band

Wersja DEMO

3. SoundBlast – Music Band WordPress Theme (szczegółowy opis)

szablon do wordpressa dla zespolu muzycznego

Wersja DEMO

A jakie Wam się spodobały? Coś udało się wybrać?

2 komentarze

  1. Jacek · 30 kwietnia 2015 Reply

    Mi się ten szablon Tuned Balloon bardzo podobna. Spróbuję go ustawić 😛 Mam nadzieję, że będzie wyglądał na mojej stronie równie efektownie.

  2. Xanti · 11 maja 2015 Reply

    Rzeczywiście spory wybór na tej stronie z szablonami. Ja wybrałem ten szablon o nazwie Metric. Dość łatwo się go skonfigurowało i wygląda nawet prawie tak dobrze jak na demo 😛

Dodaj komentarz, opinię, propozycję...