Szablony WordPress dla fotografa

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio przedstawić swój biznes na stronie internetowej. Dotyczy to wszystkich profesji to oczywiście wszystkich zawodów czy usług. Ale strona fotografa musi zawierać skonstruowana w sposób szczególny. Najważniejszym elementem oczywiście jest przedstawienie swoich prac w jak najlepszy sposób. Fotografie powinny przykuwać uwagę już na stronie głównej, a poza tym powinny posiadać dedykowaną podstronę, która będzie portfolio.

Poniżej prezentacji kilku profesjonalnych szablonów WordPress dedykowanych właśnie dla fotografów. Szablony nie są drogie, bo ich cena to niecałe 50 dolarów.

Szablon FLEXIT

Szablon posiada mnóstwo możliwości konfiguracji. Na jego DEMO możemy zobaczyć proste menu główne, następnie sekcję z bardzo pomysłowo zaprezentowanymi zdjęciami. Czyli potencjalnemu klientowi od razu pokazujemy najlepsze prace i jeżeli mu się spodobają, to z pewnością się skontaktuje. Szczególnie że poniżej sekcji ze zdjęciami znajduje się część, gdzie krótko możemy przedstawić swoje usługi. Na samym końcu jest stopka, gdzie umieszczamy dane kontaktowe, ostatnie wpisu z bloga (na przykład relacja z sesji zdjęciowej) oraz wybrane zdjęcia.

szablon wordpress flexit dla fotografa

Szablon WordPress FLEXIT dla fotografa

Szablon Tripod

Kolejny szablon jest w innym stylu. Jest bardziej klasyczny i w bardzo przejrzysty sposób można na nim przedstawić swoje zdjęcia, usługi, relacja z wykonanych sesji zdjęciowych. Mamy do wyboru 3 różne DEMA przedstawiające wygląd strony. Sprawdźcie 2 pierwsze i sami wybierzcie. Strony wyglądają genialnie.

Tripod Fixed szablon wordpress dla fotografów

Tripod Fixed – Szablon WordPress dla fotografów

Szablon Hipster – podoba mi się nazwa i retro zacięcie 🙂

Szablon z klasycznym układem, czyli logo, menu główne, slider. Następnie hasło marketingowe, krótkie przedstawienie usług oraz wybrane ostatnie zlecenia. Na samym końcu stopka z informacją o fotografie oraz danymi kontaktowymi. Bardzo przejrzyście, bez zbędnych bajerów. Tutaj do zobaczenia jest DEMO.

Hipster dla fotografa - szablon wordpress

Hipster dla fotografa – szablon WordPress

Powyższe szablony dla fotografów zostały wybrane bardzo subiektywnie (ładne, przejrzyste i dostosowane do urządzeń mobilnych, co teraz jest absolutną koniecznością) 🙂 Były wybierane także pod względem optymalizacji SEO, czyli są to szablony, które ze względu na budowę strony głównej, będą się doprze pozycjonowały.

Pełna lista szablonów WordPress dla fotografów dostępna tutaj: http://themeforest.net/tags/photographer

1 komentarz

  1. Artur · 1 listopada 2014 Reply

    Bardzo fajne wybory, jednak dla mnie trochę zbyt banalne 😛 Nie będę promował w wyszukiwarce swojej strony firmowej, dlatego nie muszę się martwić o wybieranie szablony dobrze zoptymalizowanego pod SEO 😛
    Mi się podobają szablony typu: http://www.themeforest.net/item/volta-creative-photo-wordpress-theme/9095062

    Pozdrawiam,
    Artur

Dodaj komentarz, opinię, propozycję...