Szablony WordPress jak Pinterest

Szablony WordPress wzorowane na serwisie Pinteres nadają się idealnie na niektóre tematyki blogów. No a z drugiej jak komuś się podoba takie ułożenie postów, to tematyka jest bez znaczenia.

Szablony tego typu mogą mieć zastosowanie na blogach, gdzie prezentowane są produkty, czyli użytkownik bardziej zwraca uwagę na grafiki przedmiotów niż na sam tekst. I właśnie to że posty wypełniają stronę główną, jest ich tam dużo i nie ma zbędnego sidebar’a, pozwala na bardzo fajne zaprezentowanie produktów (może to być blog o laptopach, o telefonach, itd.). Oczywiście opisy produktów też są bardzo istotne, ale od tego są strony wpisów, na których ładnie można opisać przedmiot, którym zainteresowaliśmy użytkownika na stronie głównej.

Bardzo dobrze sprawdzą się takie szablony również na blogach, gdzie mamy możliwość dodawania zdjęć dobre jakości (w produktach to nie stanowi zwykle problemu). Mam tu na myśli blogi modowe, urodowe, kulinarne. W tych tematykach zdjęcia nie powinny stanowić problemu i strona główna będzie wyglądała bardzo atrakcyjnie dla użytkowników.

Poniżej będę prezentował szablony WordPress w stylu Pinteresta.

1. Lynx 3 in 1 – responsywny szablon z Themeforest

Jeden z najlepiej przemyślanych szablonów tego typu. Kupując ten szablon mamy nie tylko bloga typu Pinterest, ale również można ustawić „magazynowy” wygląd oraz można postawić sklep przy użyciu pluginu Woocommerce. Ogromne możliwości. Najlepiej przeczytać sobie szczegółowy opis na stronie prezentacyjnej tego szablonu. Szczegółowy opis szablonu.

szablon lynx wordpress

2. Pravda – Responsywny szablon z Themeforest

Szablon ten ma bardzo dużo możliwości konfiguracji. Strona główna może mieć 3, 4 albo 5 kolumn. Można również ustawić tradycyjny wygląd z menu bocznym. Menu główne jest bardzo czytelne, można do niego dodawać własne ikonki przy wybranych pozycjach. Bardzo ładnie wkomponowany jest również slider w postaci karuzeli zaraz pod menu głównym. Szablon jest nowoczesny i bardzo efektowny. Szczegółowy opis szablonu.

pravda szablon wordpress

3. Clipboard – inspirowany Pinterestem szablon responsywny

Prosty w konfiguracji i wyglądzie ale profesjonalnie wyglądający szablon na bloga. Za pomocą kilku kliknięć można zmieniać kolory, treści buttonów, układ, itp. Szczegółowy opis szablonu.

szablon clipboard

Kolejne szablony wkrótce do opisania…
http://themeforest.net/item/zefir-simple-and-clean-wordpress-blog-theme/7650213

Dodaj komentarz, opinię, propozycję...