Szablony WordPress na portal informacyjny

Na WordPress’ie można stworzyć rozbudowany portal, który będzie wyglądał bardzo profesjonalnie i nowocześnie. Wszystko oczywiście zależy od tego jaki dobierzemy szablon. Szablon graficzny nie tylko powinien dobrze wyglądać, ale powinien również mieć proste, intuicyjne możliwości konfiguracji (bardzo ważne przy rozbudowanych serwisach magazynowych).

Poniżej znajduje się lista profesjonalnych szablonów WordPress, które mogą posłużyć do utworzenia portalu informacyjnego o różnej tematyce. Każdy z prezentowanych szablonów jest responsywny, czyli w 100 % dostosowanych do wyświetlania na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony).

FlatMagazine

Szablon z zaawansowanymi opcjami w panelu administracyjnych, ale sama treść na stronie prezentowana jest w sposób prosty i bardzo przejrzysty. Można powiedzieć, że jest to taki minimalistyczna i jednocześnie profesjonalny szablon na magazyn internetowy. Posiada efektowne menu główne. Warto również zwrócić uwagę na to, jak zmieniają się ikony wpisów po najechaniu na nie myszką (na przykład na podstronach kategorii).

Bardzo ważna informacja dla niektórych, szablon posiada polską wersję językową 🙂

szablon wordpress portal informacyjny flat

FlatMagazine – szablon WordPress na portal informacyjny (magazyn)

 

NewsTrick

Poszczególne bloki treści w tym szablonie zostały w bardzo specyficzny i jednocześnie interesujący sposób rozdzielone. Dzięki temu na stronie głównej bardzo dobrze widać poszczególne sekcje tematyczne. Dodatkowo strona główna posiada 8 różnych układów. Podstrona bloga (albo kategorii) posiada 5 różnych układów.  Żeby lepiej poznać szablon, trzeba przeklikać demo.

NewsTrick - szablon WordPress na magazyn

NewsTrick – szablon WordPress portal informacyjny (magazyn)

 

Jarida

Nowoczesny, responsywny, przygotowany pod bardzo rozbudowany magazyn czy portal. Nie wiem jak Wy, ale ja takich szablonów nie lubię, bardzo ciężko się tu połapać co gdzie jest i o co chodzi 😀 To jest szablon pod portal z bardzo dużą ilością postów i kategorii.

Szablon posiada wbudowany, bardzo rozbudowany i funkcjonalny system oceniania w postach (np. portal z recenzjami gier, aplikacji, książek, filmów, itd.). Poza tym mnóstwo innych pluginów, widgetów, które dokładnie są opisane na stronie prezentacji szablonu.

jarida – szablon WordPress portal informacyjny (newsy)

Jarida – rozbudowany szablon WordPress na portal

 

Newspaper

Jeśli ktoś szuka szablonu na portal informacyjny, to nie może przejść obojętnie obok tego 🙂 Moim zdaniem jest genialny. Na demo można przeklikiwać sobie pomiędzy różnymi tematycznymi układami, na przykład: tradycyjny blog, serwis sportowy, blog modowy czy serwis technologiczny. Pokazane są w ten sposób możliwość, jakie daje ten szablon. Opcji układów jest bardzo dużo, ale wszystko wygląda jakoś tak przejrzyście, nowocześnie i funkcjonalnie.

Dużym plusem jest przejrzyste, ale jednocześnie niebanalne menu główne. Podstrony artykułów są bardzo czytelne. Szablon również posiada wbudowany system oceniania (nie są to tylko gwiazdki, ale graficzna prezentacja różnych elementów recenzji).

Newspaper - Multifunkcyjny szablon WodrPress

Newspaper – Multifunkcyjny szablon WodrPress na portal informacyjny

 
Wszystkie profesjonalne szablony WordPress na portale i magazyny internetowe można sobie przejrzeć tutaj: http://themeforest.net/category/wordpress/blog-magazine/news-editorial.

3 komentarze

 1. Kamil · 3 marca 2015 Reply

  Mi też najbardziej podoba się ten ostatni szablon Newspaper. Kupię go i zobaczymy jak będzie się prezentował w nim mój serwis.
  Mam nadzieję, że go będę potrafił skonfigurować i nie zmarnuje się wydana na niego kasa 😛

 2. Gralka · 11 maja 2015 Reply

  Mi najbardziej przypadł do gustu szablon NewsTrick. Bardzo dużo możliwości konfiguracji i strona po 2 dniach pracy wygląda na dość profesjonalna 😉

 3. Paw3l · 24 maja 2015 Reply

  Trochę poszukałem wśród tych szablonów na ThemeForest i wybrałem NEWSMAG. Szablon jest genialny 😀
  A w tym serwisie rzeczywiście wybór jest ogromny. Dzięki za linka.

Dodaj komentarz, opinię, propozycję...