sejf biurowysejf biurowy

W domu bardzo często przechowujemy drogocenne przedmioty, które niejednokrotnie leżą w miejscach dostępnych dla wszystkich, którzy przekroczą próg mieszkania. Nie jest to bezpieczne, a więc warto mieć w domu sejf, który nie służy jedynie do przechowywania stosu pieniędzy czy sztabek złota, ale też przyda się w innych okolicznościach. 

Sejfy domowe – kiedy się mogą przydać?

Minęły już czasy, gdy sejf był wmontowany w ścianę za obrazem i znajdował się jedynie w domu bogaczy. Obecnie większość osób ma świadomość tego, że cenne przedmioty należy chronić, ale są też dokumenty, które warto zabezpieczyć nie tylko przed kradzieżą, ale też i zniszczeniem czy zalaniem. Idealnym rozwiązaniem takiego problemu są sejfy domowe, które można zamontować w dowolnym miejscu w domu, a do wyboru są różne rozmiary i warianty, dzięki czemu bez problemu każdy znajdzie idealny model dopasowany do własnych potrzeb. Co można przechowywać w sejfie? Przede wszystkim:

  • oszczędności,
  • biżuterię, 
  • cenne przedmioty,
  • antyki, 
  • dokumenty.

Jeśli zdecydujemy, co będziemy trzymać w sejfie, to wówczas można wybrać odpowiednią wielkość i rodzaj sejfu, a także zdecydować, gdzie możemy go umieścić, aby nie był widoczny, ale dostęp do niego nie był utrudniony.

Sejf nie tylko do domu

Sejfy przydadzą się nie tylko w domu, ale też i w lokalach usługowych czy w różnego rodzaju działalnościach, gdzie przechowuje się stosy dokumentów i innych materiałów z poufnymi danymi. Sejfy biurowe są dostępne w wielu wersjach i oczywiście najczęściej są one dużo większe od modeli domowych z racji tego, że muszą zmieścić znacznie więcej dokumentów. Można też wybrać sejfy pancerne, które zapewniają najwyższy standard bezpieczeństwa i można w nich przechowywać również broń. Na uwagę zasługują też sejfy hotelowe, które dostępne są dla gości hotelowych w trakcie ich pobytu. To doskonały sposób, aby nie martwić się o swoje dobra podczas urlopu czy wyjazdu służbowego.

Jak wybrać sejf?

Z racji tego, że sejfy dostępne są w wielu wariantach, a więc o różnych wielkościach, zamykane na klucz i automatycznie, o różnej klasie bezpieczeństwa, to wybór konkretnego modelu czasami może nastręczyć problemów. Na pewno na początku należy zdecydować, co będzie przechowywane w sejfie. Spośród wielu opcji można też wybrać sejf zabytkowy, który odznacza się oryginalnym designem. Taki z pewnością można trzymać na zewnątrz jako dekorację, ale też i zabezpieczenie wartości – wystarczy dobrze przymocować sejf, aby nie było możliwości wyniesienia go z domu. Jeśli w sejfie mają być przechowywane dokumenty lub nośniki pamięci, to warto zainwestować w sejfy domowe ognioodporne, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że zawartość będzie bezpieczna nawet podczas pożaru. Gdy w sejfie będzie przechowywana broń, to należy zwrócić uwagę na klasę bezpieczeństwa, która powinna być klasą co najmniej S1. Dostępne są też szafy na broń, w których można trzymać wiele eksponatów i broni dużego kalibru. 

sejf domowy

Gdzie kupić dobrej klasy sejf?

Dobry sklep sejfy oferuje w atrakcyjnych cenach, ale też i ma szeroki wybór asortymentu. W ofercie można znaleźć domowe sejfy, sejfy gabinetowe, ale też i szafy pancerne, zabytkowe modele i sejfy używane. Idealnym rozwiązaniem są sejfy online, które można kupić w atrakcyjnych cenach o dowolnej porze dnia i nocy. Wysokiej klasy sejfy sklep oferuje wraz z dodatkową opcją serwisu. 

By admin