Jak powszechnie wiadomo firanki balkonowe pełnią rolę ozdobną naszych salonów, oraz sypialni. Jednocześnie pełnią funkcję zaciemnienia pomieszczenia, ale także zapewnienia prywatności. W poniższym artykule dowiesz się jaki typy firanek balkonowych znaleźć można na rynku, oraz które z nich będą dla nas odpowiednie.

Firany na okno balkonowe-rodzaje

Sklep z firankami to najlepszy pomysł na szukanie inspiracji, oraz wiedzy w związku z doborem odpowiedniej firany do swojego domu. To właśnie on ma dla nas przygotowane mnóstwo dekoracji okiennych, dzięki czemu można wizualnie sprawdzić czy dany pomysł jest dobrym rozwiązaniem w naszym domu. Należy pamiętać, że firanki balkonowe różnią się nie tylko kolorem materiału, ale również typem, czy teksturą. Ze względu na montaż firan wyróżniamy:

– standardowe firany mocowane na taśmie

– na przelotkach na okno balkonowe, gdzie montowanie występuje na plastikowych, lub metalowych krążkach

– firany rzymskie na okna balkonowe, które przypominają rolety

– makarony, które wyróżniają się nietypową strukturą

Warto dopisać, że makarony wyglądają jakby zostały podzielone na wiele części, ponieważ są efektem sznurkowych dekoracji. Na rynku dostępne są również firany wachlarze, zwane panelowymi. Głównie stosowane są one do niebanalnych wnętrz.

Firany na okno balkonowe- jaki materiał wybrać?

Na dziś dzień producenci oferują bogaty wybór firan z uwagi na materiał z którego zostały one wykonane. Do tych najpopularniejszych można zaliczyć:

– firany wykonane z woalu, które świetnie się sprawdzą przy klasycznych, ale także nowoczesnych wnętrzach. Ich zaletą jest łatwe przepuszczanie światła słonecznego, oraz wysoki poziom elegancji.

-firany żakardowe, które cieszą się coraz to większą popularnością z uwagi na swoją trwałość, oraz wytrzymałość. Na dzisiejszym rynku dostępne są grubsze, oraz cienkie sploty, za pomocą których można regulować dopływ światła do pomieszczeń.

– firany tiulowe, które są bardzo delikatne, ale sprawdzą się w każdym wnętrzu

Jak dopasować firany do salonu?

Dobrym pytaniem jest zatem jak dopasować idealne firanki do własnego wnętrza. Przede wszystkim wybór odpowiedniej tkaniny, struktury, oraz długości zależy od osobistych preferencji, ponieważ nie ma tu jednych rozwiązań dla wszystkich. Szukając dla siebie elementów wystroju wnętrza jakim jest zakup firan sugeruj się materiałem z jakiego zostały wykonane zasłony. Grubość splotu ma znaczenie w przypadku regulowania nasłonecznienia pomieszczenia. Warto wiedzieć, że ciężki i gruby materiał nie zawsze sprawdzi się w skromnych pod względem metrażu pomieszczeniach. Firany czy zasłony tworzą element dekoracji, który zdecydowanie estetyczniej będzie wyglądał połączony z innymi detalami. Warto dopasować je pod względem wysokości pomieszczenia, licząc odległość między karniszem a podłogą. Pamiętajmy, że ciągnące się po podłodze kawałki materiału nie wyglądają estetycznie, oraz nie dekorują naszych pomieszczeń. Wielu producentów prowadzi usługi szycia i dopasowywania na miarę. Dzięki tym usługom mamy gwarancje pięknie dopasowanych firanek balkonowych na miarę naszych potrzeb.

By admin