Pomoc w rejestracji spółki z o.o.

Spółka z o.o. to jedna z chętnie wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczych. Zanim będzie można rozpocząć w pełni działanie, należy dopełnić formalności, które związane są z rejestracją. Wydawać by się mogło to łatwe, ale takie nie będzie. W szczególności dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z takimi zagadnieniami. Spółkę można zarejestrować korzystając z profesjonalnej pomocy, którą jest w stanie zapewnić biuro rachunkowe.

Jak założyć spółkę z o.o.?

Rejestracja spółki z o.o. otwiera możliwość do prowadzenia jakichkolwiek działań. Warto zdać sobie sprawę, że założenie spółki może odbywać się na dwa sposoby:

  • u notariusza – ważne jest podpisanie aktu notarialnego, który musi zostać stosowanie potwierdzony;

  • online – jedna z nowości, która jest coraz chętniej wykorzystywana. Umożliwia to S24. Zaletą tego rozwiązania są niskie koszty – w szczególności, jeżeli dokona się porównania z notariuszem. Wadą jest to, że korzysta się z tylko z umów, jakie dostępne są na stronie. Nie ma możliwości wykonania ingerencji niektórych elementów. Aby skorzystać z S24 potrzebny jest Profil Zaufany lub konto na ePUAP.

Solidne wsparcie dla młodych przedsiębiorców

Rejestracja spółek może sprawiać problem. W tym przypadku przydać się może znajomość Kodeksu Spółek Prawa Handlowego. Zamiast jednak studiować przepisy, można skorzystać z pomocy biura księgowego, która takie przepisy zna – łącznie z wszystkimi uaktualnieniami. Czy warto korzystać z takiej pomocy? Oczywiście, że tak. Tym bardziej że oprócz rejestracji spółek, można zyskać wsparcie w wielu innych tematach, które związane są z prowadzeniem firmy.

Jakie biuro księgowe wybrać?

Młodzi przedsiębiorcy nie mają wiedzy, które biuro rachunkowe jest najlepsze. Wybierając takiego partnera biznesowego, warto kierować się opiniami, jakie na wyciągnięcie ręki można znaleźć online. Można również porozmawiać ze znajomymi osobami, jakie korzystały także z pomocy podczas rejestrowania spółki. Oceny innych osób są w stanie wskazać, komu można tak naprawdę zaufać.

Umowa do założenia spółki

Założenie spółki wymaga złożenia stosownych dokumentów. Jednym z nich jest umowa, która powinna posiadać niezbędne elementy m.in. nazwę firmy razem z jej siedzibą, przedmiot działalności, wysokość kapitału przedsiębiorstwa, opis udziałów w spółce, czas trwania, jeżeli ten został wcześniej określony. Dopiero złożenie własnoręcznych podpisów na tej umowie jest równoznaczne z tym, że powstaje przedsiębiorstwo, które zyskuje status w organizacji.

By admin